Hristos a Inviat!

Viața parohiei Aprilie 28, 2015

Ne găsim într-un timp, binecuvântat de Dumnezeu, în care Sfânta noastră Biserică laudă şi măreşte Invierea Domnului Iisus Hristos. Certitudinea învierii dă putere sufletului omenesc să lupte necontenit, pentru câştigarea Împărăţiei lui Dumnezeu. În această lumină aducătoare de linişte şi încredere fiecare om îşi poate înţelege rostul şi menirea sa în lume. Hristos ne învăţă să iubim mai mult lumina şi adevărul decât întunericul şi minciuna, viaţa biruie moartea, iar binele alături de  iubire înfrâng răul şi ura. Dorim tuturor cititorilor nostri, pacienţilor, personalului medical curaj în mărturisire, îndrăzneală sfântă în căutarea frumosului şi a bucuriei sfinte, care ne aduc linişte şi pace în sufletul nostru, pregătindu-l astfel pentru învierea la o viaţă nouă, plăcută Lui Dumnezeu şi semenilor!

Adevărat a Inviat!