Sfântul Nicolae în pediatria spitalului !

Viața parohiei Decembrie 8, 2015

Elevii liceului CF Unirea Pașcani, bine instruiți de domnul profesor de religie Mugurel Spătaru, au pașit, cu mult curaj, și în acest an, pragul spitalului în ziua de pomenire a Sfântului Nicolae aducând bucurie și mângâiere copiilor internați în secția pediatrie a Spitalului Municipal de Urgență Pașcani. L-au bucurat pe Sfântul Nicolae participând la Sfânta Lliturghie în biserica spitalului apoi, cu învățătura sfântului în minte, au ajuns la patul de suferință al copiilor spitalizați încurajându-i și oferind diverse cadouri simbolice. Momentele au fost frumoase cu lacrimi și bucurii, însă cu multă răsplată de la Milostivul Dumnezeu. Felicitări părinților care i-au crescut și nu în ultimul rând, educatorilor și profesorilor care i-au învățat.